Nyitólap
VERSENYEK
2007 - A döntő eredményei, képei, meghívója

2007 - A döntő eredményei, képei, meghívója


2007 - A döntő résztvevői

Magyarországról

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

26 iskola és szakkör
16
21
9
46
egyéni
1
1
5
7
Összesen:
17
22
14
53

Határon túlról

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

Délvidék
4
4
3
11
Felvidék
3
6
3
12
Muravidék
-
-
1
1
Horvátország
-
2
-
2
Erdély 3 6 6 15
Összesen: 10 18 13 41

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

Összesen:
27
40
27
94

 

2007 - A döntő eredményei

Alsó tagozat:

1.

Szalánczi Fanni Gárdonyi Géza Általános Iskola - Halmaj
2.
Novák Bernadett Ipolynyék - Felvidék
3.
Tóth Tímea Gárdonyi Géza Általános Iskola - Halmaj

Felső tagozat:

1.

Szvoboda Kinga Öcsödi Általános Iskola
2.
Balogh Ágnes Dunaújvárosi Rovásíró Kör
3.
Nagy Réka Marosszentgyörgy - Erdély

Középiskolás:

1.

Holocsi János Csenke - Felvidék
2.
Búza Emese Zenta - Közgazd. Ker. Középisk. Délvidék
3.
Lőrincz Tamara Református Gimnázium - Szentendre

Összerovás:

1.

Jordán Anikó Szarvas (Vajda Péter Gimnázium)
1.
Pápai Enikő Budapest (Móra Ferenc Ált. Isk.)
2.
Somogyi Edit Csenke (Felvidék)
3.
Holocsi János Csenke (Felvidék)

Botrovás:

1.

Pápai Enikő Budapest (Móra Ferenc Ált. Isk.)
2.
Pápai Anna Budapest (Móra Ferenc Ált. Isk.)
3.
Onyecki Zsanett Ada Délvidék (Cseh Károly Ált. Isk.)

 

2007 - A döntő képei

Forrai Zsolt édesapja nevében átveszi a Szkíta-Hun-Pártus-Avar-Magyar Nemzeti Örökség Díjat Szakács Gábortól
Kovács Raymund alpolgármester, Kurucz Zsuzsa, a Móra F. Ált. Isk. rendezvényszervező tanára, Forrai Zsolt, Forrai Sándor fia ajándékokat ad át.

2007 - A döntő meghívója

Meghívó a Budapest XVI. Ker. Móra Ferenc Általános Iskola és a Forrai Sándor Rovásíró Kör Radics Géza történész védnökségével 2007. június 23-ra meghirdetett VIII. Kárpát-medencei Rovásírásversenyének döntőjére.

Díszvendégek:
Professzor Ucsiraltu, a Belső Mongol Tudományegyetem Mongolisztikai Főiskola dékánja és
Dr. Obrusánszky Borbála keletkutató

11.30 Himnusz
ünnepélyes köszöntőt mond Dr. Jeszenszkyné Gallai Gabriella igazgató,
Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör vezetője
felolvassa Radics Géza történész (USA), védnök üzenetét,
az iskola tanulóinak műsora
az elődöntők szervezőinek bemutatása
Friedrich Klára ismerteti a versenyszabályokat
12.00 rovásírásverseny - 12.45
14.00 Galántai Gábor íjász bemutatója, oktatása
14.20 Népi Szőttes együttes műsora Koncz Zsuzsanna vezetésével
14.50 Tisza András számítógépes rovásírás tanítása
15.10 Barantások bemutatója
15.35 Kass Péter kerékpáros ügyességi versenye
15.55 az iskola tanulóinak műsora
16.10 Szakács Gábor éneke (Magyar Hitvallás)
16.15 Friedrich Klára megemlékezése az elhunyt Forrai Sándorról, a Forrai Sándor Rovásíró Kör által alapított Szkíta-Hun-Pártus-Avar-Magyar Nemzeti Örökség Díj Posztumusz átadása Forrai Sándor családtagjainak
16.30 Ünnepélyes eredményhirdetés
17.00 Székely Himnusz

Napközben: 9.00- BÜFÉ
Galántai Gábor jurta állítása Pólófestés, labdajátékok, asztalitenisz
Kassné Szalay Erzsébet magyar viseleti kiállítása
Árpád fejedelem életrajzi kiállítás
Forrai Sándor rovásírás vándorkiállítása (Hódos László) Budapesti Barangoló kiállítás
Szabóné Tégen Márta természeti fényképei
Dittler Ferenc összerovás kiállítása
Dorogi Ferenc Forrai Sándorról készített mellszobra
Szabó Klára arckép festményei
Badiny Jós Ferencről és Forrai Sándorról
Könyvtárban videó/DVD vetítés

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola Bp. XVI. Ida u. 110. T/F: 405-5766. Megközelíthető: az Örs vezér térről induló piros 44 -es autóbusszal, amelyről a az Mátyás király u. - Ida u. sarkán kell leszállni. Műsorral kapcsolatos felvilágosítás az iskola, valamint Szakács Gábor távbeszélőjén: 403-1086, 06/30-431-1281 szakacs.gabor@interware.hu

Nyitólap
VERSENYEK
2007 - A döntő eredményei, képei, meghívója
Oldal tetejére