Nyitólap
VERSENYEK
2008 - A döntő eredményei, képei, meghívója

2008 - A döntő eredményei, képei, meghívója


2008 - A döntő résztvevői

Magyarországról

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

24 iskola és szakkör
17
18
15
50
egyéni
2
2
6
10
Összesen:
19
20
21
60

Határon túlról

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

Délvidék
2
4
1
7
Erdély és Pártium
3
7
4
14
Felvidék
3
6
3
12
Baranya háromszög - Horvátország
-
3
-
3
Összesen:
8
20
8
36

alsós:
felsős:
középisk.:

összes:

Összesen:
27
40
29
96

 

2008 - A döntő eredményei

Alsó tagozat:

1.

Siteri Regina József Attila Ált. Isk. - Berettyóújfalu
2.
Parajdi Bence Petőfi Sándor Ált. isk. - Mór
3.
Novák Bernadett Ipolynyék (Felvidék)

Felső tagozat:

1.

Erkedi Beatrix 17. sz. Assisi Szent Ferenc cserkészcsapat
- Dés (Erdély és Pártium)
2.
Szelecky Mária Párkányi Gimnázium - Párkány (Felvidék)
3.
Németh Kinga Nagyboldogasszony Magyar Tannyelvű
8 éves Egyházi Gimnázium - Gúta (Felvidék)

Középiskolás:

1.

Unferdorben Zsuzsanna Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium
- Pécs
2.
Kápolnai Zsombor Sződliget
3.
Major Anna Református Gimnázium - Szentendre

Összerovás:

1.

Váradi-Czáka Ágnes 6. sz. Tarisznyás Márton cserkészcsapat
- Gyergyószentmiklós (Erdély és Pártium)
2.
Neer Beatrix Medgyessy F. Gimnázium és Művészeti
Szakközépiskola - Debrecen
3.
Unferdorben Zsuzsanna Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium
- Pécs

Botrovás:

1.

Barabás Karola 17.sz. Assisi Szent Ferenc cserkészcsapat
- Dés (Erdély és Pártium)
2.
Szabó András 14. sz. Szent Imre herceg Cserkészcsapat
- Temerin (Délvidék)
3.
Erkedi Beatrix 17.sz. Assisi Szent Ferenc cserkészcsapat
- Dés (Erdély és Pártium)

 

2008 - A döntő képei

Botos László, Szakács Gábor, Margaret (Botosné), Solti Imre és Zomoráné Cseh Mária

Beke István: Mátyás kori címerek és fegyverek

Vacsora a táborban a messziről jöttek részére a verseny előtti napon

Értékelők megbeszélése

Bartha Mihály, erdélyi cserkész: Rováshimnusz

A Kecskés együttes

Salgó Gabriella képei:

Szakács Gábor, Salgó Gabriella és a felvidéki rovásírói

Szakács Gábor átveszi a Torma Zsófiának odaítélt Szkíta-Hun - Pártus- Avar - Magyar díjat megőrzésre Dittler Ferenctől

Barantások

Felvidéki rovásírók dolgozatírása

Felvidékiek kerékpáros ügyességi verseny

Tisza András képei:

Jeszenszkyné Dr. Gallai Gabriella igazgatónő

Díjazott rovásírók

Díjazott rovásírók

Díjazott rovásírók

Díjazott rovásírók

Az egyik díjazott

Délvidékiek csoportja

Salgó Gabriella felvidéki cserkészvezető, mögötte a szintén felvidéki Mészáros Attila rovásíró kör vezető (kék ingben)

Hódos László, az értékelő bizottság elnöke tájékoztat

Értékelők

Dolgozatírók

Dolgozatírók

Kurucz Zsuzsa megnyitja a műveltségi találkozót

Tanulók és felkészítők

Tanulók és felkészítők

Szakács Gábor és a Kecskés együttes

Kovács Péter polgármester

2008 - A döntő meghívója

Meghívó

a Budapest XVI. Ker. Móra Ferenc Általános Iskola
és a Forrai Sándor Rovásíró Kör Botos László védnökségével
2008. június 21-re meghirdetett

IIIIV. Kárpát-medencei Rovásírásversenyének
döntőjére és írásműveltségi találkozójára

Díszvendég: Z. Urbán Aladár, a Felvidéki Palóc Társaság elnöke

11.30 Himnusz
ünnepélyes köszöntőt mond
Dr. Jeszenszkyné Gallai Gabriella igazgató
Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör elnöke
Botos László, a Magyarságtudományi Intézet (USA) elnöke
Az elődöntők szervezőinek bemutatása
A Kecskés együttes műsora
Friedrich Klára versenyszabály ismertetője

12.00 rovásírásverseny - 12.45

14.00 Kass Péter kerékpáros ügyességi versenye

14.25 Koncz Zsuzsanna táncműsora

14.50 Tisza András és Kormos Krisztián számítógépes rovásírás tájékoztatója

15.25 Galántai Gábor ősi magyar fegyverhasználati előadása és bemutatója

15.50 Baranta bemutató

16.15 Friedrich Klára megemlékezése az elhunyt Dr. Molnos Angéláról, a
versenyek állandó támogatójáról

16.20 Szkíta-Hun-Pártus-Avar-Magyar nemzeti Örökség Díj posztumusz
átadása Torma Zsófiának Friedrich Klára méltató beszéde után

16.25 eredményhirdetés

Napközben: 9.00 -

Galántai Gábor jurta állítása, íjászoktatása

Tara Zoltánné pólófestése

Kass Péterné és Tóth Olivérné guzsalyos kiállítása

Forrai Sándor rovásírás vándorkiállítása

Barangolás Erdélyben - 'mórás' tanulók és tanárok kiállítása
Dittler Ferenc összerovás kiállítása

Beke István Mátyás király kori címerek kiállítása

II. Rákóczi Ferenc mellszobrának kiállítása

Dorogi Ferenc Forrai Sándorról készített mellszobra

Szabó Klára festmény kiállítása

Kardosné Gulyás Ildikó gyöngyfűzése, tűnemezelése

Tóth Ferenc festmény kiállítása

Budapesti Barangoló kiállítás

Visokoi (Bosznia) piramisok rovásjeles kövei

Könyvkínálat

Egész nap büfé

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola Bp. XVI. Ida u. 110. T/F: 405-5766. Megközelíthető: az Örs vezér térről induló 244 -es autóbusszal, amelyről a az Mátyás király u. - Ida u. sarkán kell leszállni. Műsorral kapcsolatos felvilágosítás az iskola, valamint Szakács Gábor távbeszélőjén: 403-1086, 06/30-431-1281 szakacs.gabor@interware.hu

Nyitólap
VERSENYEK
2008 - A döntő eredményei, képei, meghívója
Oldal tetejére