Nyitólap
VERSENYEK
2009 - A döntő eredményei, képei, meghívója

2009 - A döntő eredményei, képei, meghívója


2009 - A döntő résztvevői, eredményei
2009 - A döntő képei
Demeter Zoltán képei
Fodor Éva képei
Salgó Gabcsi képei
Friedrich Klára képei
Tégen Márta képei
Frankó Orsolya képei
2009 - A döntő meghívója

Oldal tetejére

2009 - A döntő résztvevői

Döntőbe jutott

Eljött:

Magyarország

57
55
Délvidék
12
8
Erdély
13
10
Felvidék
12
12
Horvátország
4
3
Muravidék
3
3
Összesen:
101
91

2009 - A döntő eredményei

Alsó tagozat:

1.

Kis Balázs 51. sz. Czetz János cserkészcsapat - Szamosújvár (Erdély - Pártium)
2.
Bikfalvi Márton 51. sz. Czetz János cserkészcsapat - Szamosújvár (Erdély - Pártium)
3.
Körösztös Gergő Dunaújvárosi Rovásíró Kör

Felső tagozat:

1.

Barabás Karola 1. sz. Általános Iskola - Dés (Erdély - Pártium)
2.
Szabó András 13. sz. Szent Imre Cserkészcsapat - Temerin (Délvidék)
3.
Baráth Réka Jovan J. Zmaj Általános iskola - Magyarkanizsa (Délvidék)

Középiskolás:

1.

Szeleczky Mária Magyar Tannyelvű Gimnázium - Párkány (Felvidék)
2.
Lőrincz Tamara Egyéni induló - Szentendre
3.
Buzás Melitta Medgyessy F. Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola - Debrecen

Összerovás:

1.

Lénárth Ádám Forrai Sándor Rovásírók Jászberényi Köre - Jászberény
2.
Buzás Melitta Medgyessy F. Gimnázium és Művészeti
Szakközépiskola - Debrecen
3.
Máthé Eszter Etelka 6. sz. Tarisznyás Márton cserkészcsapat - Gyergyószentmiklós (Erdély - Pártium)

Botrovás:

1.

Pápai Enikő Szerb Antal Gimnázium - Budapest
2.
Kis Máté Forrai Sándor Rovásírók Jászberényi Köre - Jászberény
3.
Szabó András 13. sz. Szent Imre Cserkészcsapat - Temerin (Délvidék)

Oldal tetejére

2009 - A döntő képei

Demeter Zoltán képei

A Móra Ferenc Ált. Iskola rovásfeliratos neve

Ifjú Forai Márton jobbról balra haladó órája

Friedrich Klára és Szakács Gábor


Oldal tetejére

Fodor Éva képei

Délvidéki rovásírók bejelentkezése

Bejelentkezések

Innen jöttek a döntősök

Értékelők

Rovásbotok

Délvidéki rovásírók


Oldal tetejére

Salgó Gabcsi képei

Dittler Ferenc kezében
a Fischer Károly Antal díj

Szabó Klára jelképes
Fischer Károly Antal
festménye

Dolgozatírás előtt

Felvidéki rovásírók


Oldal tetejére

Friedrich Klára képei

Cseréppipa S rovásjellel

Rovásbetűs kályhacsempe

Forrai Sándor emlékkiállítás


Oldal tetejére

Tégen Márta képei

Megnyitó előtt

Petrőczy Tibor, a Bp. XVII. ker. Zrínyi Miklós Ált. Isk. igazgatója

Zomora Márta és Tasnádi
Márton (Erdély - Pártium)

Dr. Jeszenszkyné Gallai Gabriella
és Kovács Péter polgámester


Oldal tetejére

Frankó Orsolya képei

Rovásírás olvastatása

Kurucz Zsuzsa,
Móra Ferenc Ált. Isk.,
a döntő szervezője

Koprivanacz Istvánné (Tünde), a sükösdi elődöntő szervezője bejelentkezik

Salgó Gabriella és felvidéki tanítványai,
háttérben Siteri Róbert rovásíró, tanár

Az iskola
rovásfeliratos táblájának
leleplezése

Varga György (Horvátország - Baranya háromszög) rovásíró-református lelkész táblaszentelője

Táncház...

Barantások készülődése...

Kormos Krisztián, számítógépes rovásíró...

...és az érdeklődők

Eredményhirdetés közben, előtérben, szemüveggel Pej Kálmán,
a döntő fő támogatója


Oldal tetejére

2009 - A döntő meghívója

Meghívó

a Budapest XVI. Ker. Móra Ferenc Általános Iskola
és a Forrai Sándor Rovásíró Kör
Tomory Zsuzsa védnökségével 2009. június 20-ra meghirdetett

X. Kárpát-medencei Rovásírásverseny
és Műveltségi találkozó döntőjére

Díszvendég: Petrőczy Tibor, a Bp. XVII. ker. Zrínyi Miklós Ált. Isk. igazgatója

11.30 Himnusz
ünnepélyes köszöntőt mond Dr. Jeszenszkyné Gallai Gabriella igazgató
Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör elnöke
Friedrich Klára rovásírásoktató/kutató
Birkás Ildikó tanárnő hegedűjátéka (Michael Flatley)
Ugyan Renáta 7.o. tanuló- Kányádi Sándor: Nyergestető
Kiss Anna 8.o. tanuló - Madár, madár (Székely népdal)
Szabó Emil 7.o. tanuló - József Attila: Hetedik
Kovács Péter polgármester felavatja az iskola rovásfeliratos névtábláját

12.00 rovásírásverseny - 12.45
14.00 Népi szőttes - Gyúró Tamás néptáncműsora
14.25 Baranta bemutató
14.50 Kormos Krisztián számítógépes rovásírás tájékoztatója
15.25 Árpád Nemzetség ősi magyar fegyverhasználati előadása és bemutatója
15.50 Kass Péter kerékpáros ügyességi versenye

16.20 Szkíta-Hun-Pártus-Avar-Magyar nemzeti Örökség Díj posztumusz átadása Fischer Károly Antalnak
16.25 eredményhirdetés

Napközben: 9.00 -

Árpád Nemzetség jurta állítása, íjászoktatása
Tara Zoltánné pólófestése

Kardos Ildi és Torma Adrienn: makramé, szövés, gyöngyfűzés
Forrai Sándor rovásírás vándorkiállítása

A XVI. kerület a Mórás tanulók szemével
Geráné Onódi Tünde Népi hagyományaink kiállítása
Dittler Ferenc összerovás kiállítása
Beke István történelmi magyar fegyverek és címerek kiállítása
II. Rákóczi Ferenc mellszobrának kiállítása

Szkíta emlékeink
Dorogi Ferenc Forrai Sándorról készített mellszobra
Szabó Klára festmény kiállítása
Budapesti Barangoló kiállítás
Visokoi (Bosznia) piramisok rovásjeles kövei
Könyvkínálat

Egész nap büfé

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola Bp. XVI. Ida u. 110. T/F: 405-5766. Megközelíthető: az Örs vezér térről induló 144-es autóbusszal, amelyről a Rákosi út - Mátyás király út sarkán leszállva az utóbbin lehet felgyalogolni az Ida utcáig.
(Műsorral kapcsolatos felvilágosítás az iskola, valamint Szakács Gábor távbeszélőjén: 403-1086, 06/30-431-1281 szakacs.gabor@interware.hu)

Nyitólap
VERSENYEK
2009 - A döntő eredményei, képei, meghívója
Oldal tetejére