Nyitólap
VERSENYEK
2010 - A döntő eredményei, képei, meghívója

2010 - A döntő eredményei, képei, meghívója


2010 - A döntő résztvevői, eredményei
2010 - A döntő képei
2010 - A döntő meghívója

Oldal tetejére

2010 - A döntő résztvevői

Döntőbe jutott

Eljött:

Magyarországról
(21 iskola és szakkör)

57
51

Délvidék

12
8
Erdély-Pártium
15
15
Felvidék
16
16
Horvátország
3
-
Kárpátalja
10
8
Muravidék
4
4
Németország
1
1
Határon túlról
61
52
Összesen:
118
103

2010 - A döntő eredményei

Alsó tagozat:

1.

Polyák Imre Római Katolikus Plébánia (Csátalja)
2.
Kása Antal Öcsödi Rovásírók (Öcsöd)
3.
Matus Fanni József Attila Magyar Tannyelvű Alapiskola (Vásárút - Felvidék)
4.
Fekete Vivien Petőfi Sándor Általános Iskola:
Nimród Gyermekei Rovásíró Kör (Mór)
5.
Újvári Viktória Római Katolikus Plébánia (Csátalja)
6.
Bánfalvi Barnabás Petőfi Sándor Általános Iskola:
Nimród Gyermekei Rovásíró Kör (Mór)
7.
Raffai Balázs Cseh Károly Általános Iskola (Ada - Délvidék)
8.
Losonczi Blanka Zrínyi Miklós Általános Iskola (Budapest)
9.
Molnár Máté Erdőteleki Mikszáth Kálmán Általános Iskola
10.
Puskás Dávid (Marosvásárhely - Erdély)

Felső tagozat:

1.

Balázsik László Petőfi Sándor Általános Iskola:
Nimród Gyermekei Rovásíró Kör (Mór)
2.
Acsai Anna Egyéni induló (Budapest)
3.
Kiss Vivien Családi Iskola (Keszthely)
4.
Tóth Veronika dr. Szántó Imre Általános Iskola (Alsópáhok)
5.
Brunclik Anikó Jovan J. Zmaj Általános Iskola
(Magyarkanizsa - Délvidék)
6.
Görbe Helga 44. Dsida Jenő cserkészcsapat
(Szatmárnémeti - Erdély/Pártium)
7.
Madarász Anna Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Mezőtúr)
8.
Szabó András 14. sz. Szent Imre Cserkészcsapat
(Temerin - Délvidék)
9.
Szőke Júlianna Zrínyi Miklós Általános Iskola (Budapest)
10.
Králik Vivien Majthényi Adolf Magyar Tannyelvű Általános Iskola (Udvard - Felvidék)

Középiskolás:

1.

Pápai Enikő Egyéni induló (Budapest)
2.
Kovács Miklós Egyéni induló (Székelyudvarhely - Erdély)
3.
Németh Kinga Nagyboldogaszony Magyar Tannyelvű
Alapiskola (Gúta - Felvidék)
4.
Borzák Emese Egyéni induló (Salgótarján)
5.
Fehér Krisztina Munkácsy Mihály Általános Iskola (Pápa)
6.
Szeleczky Mária Magyar Tannyelvű Gimnázium (Párkány)
7.
Szomolai Csilla Széchenyi István Magyar Tannyelvű Általános Iskola (Felsőszeli - Felvidék)
8.
Bartal Boróka Egyéni induló (Pákozd)
9.
Lakatos Alíz 117. Dónát cserkészcsapat (Kolozsvár - Erdély)
10.
Szondi Réka Medgyessy F. Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola (Debrecen)

Összerovás:

1.

Kovács Miklós Egyéni induló (Székelyudvarhely - Erdély)
2.
Simó Hargita Egyéni induló (Székelyudvarhely - Erdély)
3.
Lakatos Aliz 117. Donát cserkészcsapat
(Kolozsvár - Erdély)
4.
Bartal Margit Egyéni induló (Pákozd)
5.
Lénárth Ádám Egyéni induló (Jászberény)
6.
Pásztor Réka Medgyessy F. Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola (Debrecen)
7.
Balázsik László Petőfi Sándor Általános Iskola:
Nimród Gyermekei Rovásíró Kör (Mór)
8.
Bartal Boróka Egyéni induló (Pákozd)
9.
Délceg Emese Batthányi Általános- és Sportiskola (Érd)

Botrovás:

1.

Kovács Miklós Egyéni induló (Székelyudvarhely - Erdély)
2.
Pápai Enikő Egyéni induló (Budapest)
3.
Lénárth Ádám Egyéni induló (Jászberény)

Oldal tetejére

2010 - A döntő képei

Balról Kurucz Zsuzsa tanár (Móra Ferenc Ált. Isk.), a döntő egyik szervezője és Bothné Kósa Erika (az Éértékelő Bizottság elnöke) két díjazottal

Galántai Gábor és felesége jurtája (Árpád Nemzetség)

 

Levéd Őrsége

Jeszenszkyné Dr. Gallai Gabriella, a Móra Ferenc Ált. Isk. igazgatója

Az Örökség Díj átadása- Szakács Gábor, Friedrich Klára,
Kvaszta Csilla Tünde, Ditler Ferenc, Mandics György

Dr. Aradi Éva indológus és férje

Kovács Péter polgámester
(Budapest, XVI. ker.)

Tisza András (az elődöntők főszervezője) és Hódos László

Tara Zoltán rovás ábécéje

Torma Zsófia régésznő, Dorogi Ferenc domborműve

Tar Mihály arcképe mellett
Dr. Szekeres Lukács Sándor
és Szakács Gábor

Csáforda Mónika tanárnő a feladatokat magyarázza

A fényképeket Fábián Artemisz, Frankó Orsolya, Friedrich Klára, Mészáros Tibor és Szabóné Tégen Márta készítette

Oldal tetejére

2010 - A döntő meghívója

Meghívó

a Budapest XVI. Ker. Móra Ferenc Általános Iskola és a Forrai Sándor Rovásíró Kör
Kovács Péter polgármester védnökségével 2010. június 19-re meghirdetett

XI. Kárpát-medencei Rovásírásverseny és Műveltségi találkozó döntőjére

Díszvendégek: Dr. Aradi Éva indológus
Fohsz Tivadar, Bp. XVII. ker. alpolgármestere
Kvaszta Csilla Tünde, Tar Mihály rovásíró juhász örököse

11.00 - 11.15 Himnusz
Bese Botond dudás megnyitója után ünnepélyes köszöntőt mond Dr. Jeszenszkyné Gallai Gabriella igazgató
Kovács Péter országgyűlési képviselő, polgármester, védnök
Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör elnöke
11.15 - 11.30 Ünnepi megnyitó műsor
Dalos Máté (12 éves) székely meséje
Móra Ferenc Általános Iskola műsora
11.45 - 12.30 Rovásírásverseny
12.00 - Ebéd
9.00 - Egész napos programok
kézműves foglalkozások
Tara Zoltánék pólófestése
könyvkínálat
Illésné Mazur Viktória egyedi ásványi ékszerei
Trombitás Enikő kerámiái (Kézműves Egyesület elnöke)
büfé

11.00 - 15.00 "Készítsd magad el a Kürcsi fánkodat!"
a gyerekek foglalkoztatása a Kürcsi Kft. jóvoltából

13.00 - Délutáni programok
Árpád Nemzetség íjászoktatása a jurtájánál
Dalos Attila Levéd Őrsége íjászcsapatának bemutatója
Árpád Népe Egyesület - Kézművelők Egyesülete -Sarkad Udvar bemutatkozik
Kass Péter kerékpáros ügyességi versenye, ping-pong
Fafaragás Szabó Péter vezetésével

15.30 Szkíta-Hun-Pártus-Avar-Magyar Nemzeti Örökség Díj
posztumusz átadása Tar Mihály rovásíró juhász örökösének

15.40 Szekeres Lukács Sándor előadása a székelységről
A rendezvény eszmei támogatójának, Mészáros Alajos, Szlovákia magyar
EU képviselőjének méltatása

Glattfelder Béla, magyarországi EU képviselő és Hrubik Béla, a szlovákiai
CSEMADOK elnöke üzenetének felolvasása

16.00 Ünnepélyes eredményhirdetés
Kiállítások
Polgár István kézzel rovásvésett fém minikönyve + kiállítás
II. Rákóczi Ferenc mellszobra
Dorogi Ferenc Forrai Sándorról és Torma Zsófiáról készített szobra
Forrai Sándor rovásírás vándorkiállítása
Dittler Ferenc összerovásai
Erdélyország az én Hazám - P. Emődi Etelka festménykiállítása
Várak a történelmi Magyarországról - Keserű László diái
A Magyar irodalom - számítógépes grafikával készített alkotások
Iniciálék - ahogy az 1. osztályos tanulók elképzelik
Szabó Klára festményei
Szabó Péter fafaragó kiállítása
Benedek Elek emlékkiállítás
Fák és madarak napjára készített diákmunkák

Helyszín:
Móra Ferenc Általános Iskola Bp. XVI. Ida u. 110. T/F: 405-5766. Megközelíthető: az Örs vezér térről induló 144 -es autóbusszal, amelyről a Rákosi út - Mátyás király út sarkán leszállva az utóbbin lehet felgyalogolni az Ida utcáig.
(Műsorral kapcsolatos felvilágosítás az iskola, valamint Szakács Gábor távbeszélőjén: 403-1086, 06/30-431-1281
szakacs.gabor@interware.hu)

Nyitólap
VERSENYEK
2010 - A döntő eredményei, képei, meghívója
Oldal tetejére